Сторюємо пазли

Літературні пазли як методична родзинка уроку

1. Як використовувати пазли на уроках з дидактичною метою?
2. Посилання на пазли у QR-кодах.
3. У якій програмі створювати пазли? 
4. Літературні пазли у паперовому варіанті.

Пазл (від англ. jigsaw puzzle) — гра-головоломка, що виглядає як мозаїка, яку потрібно скласти з безлічі фрагментів малюнка різної форми.  Пазли дуже корисні для розвитку логічного мислення та пізнавальних здібностей людини, уваги, пам'яті, уяви.

1. Як використовувати пазли на уроках з дидактичною метою? Спобуйте використати пазли на уроці, і ви переконаєтеся, що це хороший спосіб підвищити мотивацію учнів до виконання завданнь на уроці. 

Якщо у вас є можливість використовувати Інтернет в робочому кабінеті, то генератор пазлів - хороша можливість швидко і легко за кілька хвилин створити матеріал до уроку. Щоб пазл не був тільки грою, додаємо на картинку завдання для учнів, яке вони мають виконати, коли складуть пазл. Чудово спрацює елемент змагання на уроці: хто перший складе пазл та виконає завдання! Більшість учнів мають смартфони із постійним доступом до Інтернету, тому вони легко можуть виконувати ці завдання на своїх гаджетах. Уявіть! Смартфон - ефективний засіб навчання! Ось зразок пазлу із завдання для учнів 7 класу.

2. Посилання на пазли у QR-кодах.
Щоб учні швидко знайшли в мережі той пазл, який ви їм підготували, можна для посилання на відповідний пазл використати QR-код. За допомогою генератора QR-кодів зашифруйте посилання на пазл. Продемонструйте код дітям із плазми, проектора чи роздрукований на папері. Учні просканують його за допомогою Вайберу чи будь-якого іншого зчитувача QR-кодів і миттєво перейдуть до виконання завдання - складання пазлів.

3. У якій програмі створювати пазли? 

Генератор пазлів - програма із інтуїтивно простим інтерфейсом. Яка дозволяє не тільки створити пазл, але й кількома способами вбудувати його на ваш сайт чи поширити у соцмережі. Скріншот програми. Виконайте просту послідовність дій - і пзл згенеровано.

Кілька способів розповсюдження створеного пазлу позначено на наступному скріншоті.

Перейдіть до генерата пазлів за посиланням і створіть свій перший пазл! Бажжаю успіху!

4. Літературні пазли у паперовому варіанті.
якщо нема можливості використовувати на уроці Інтернет, можна виготовити паперовий варіант літературних пазлів.

Шановні колеги, бажаю вам успіху у створенні літературних пазлів!2 коментарі: