вівторок, 11 грудня 2018 р.

До вивчення повісті "Ніч перед Різдвом"

А в мене знову новенькі кроссенси. Хочу завтра на уроці закцентувати увагу учнів на фольклорних образах в повісті "Ніч перед Різдвом" та засобах їх творення, на гумористичній основі історії та, зрештою, над перемогою різдвяного дива і чистого палкого серця Вакули над відьомством, злом сатани та примхливим серцем Оксани.

Оскільки повість дуже весела, на мій погляд, то і кроссенс з гумористичною "родзинкою". Отже, кроссенс "Дивні перетворення в повісті "Ніч перед різдвом" слід розгадувати, даючи відповіді на такі питання: що бачимо на картинці, як це може стосуватися повісті або що символізувати. Наприклад. 1) Гоголь моголь - це яєчний коктейль. Сам Микола Гололь любив власноруч робити такий коктейль. 2) свиня з ріжками - чорт, якого дуже часто зображують із рилом. 3) страшна відьма - в очах залицяльників вродлива Солоха. 4) Багатство Солохи - її залицяльники в мішках, яких Вакула сприймає як сміття. 5) пацюк - це відьмак, а відьмаки допомагали боротися з нечистю. 6) коваль проходить очищення вогнем, тому здатний протистояти відьомству матері і чортові. 7) дзеркало символізує гордовитість і самозакоханість Оксани. 8) примха Оксани - наймодніші черевички. 9) дідух - символ Різдва, а Різдвяна ніч - це ніч коли, відбуваються дива. 

Другий кроссенс допомагає побачити, на що перетворилися елементи першого, а головне розкриває ідею повісті: перема різдвяного дива і чистого палкого серця Вакули над відьомством, злом сатани та примхливим серцем Оксани. 

За допомогою анімації в перезентації зробила  "інтерактивний" кроссенс: при натисненні на кожен із об'єктів відбувається перетворення першого кроссенсу в другий. 
Колеги, цікава ваша думка, щодо таких кроссенсів.  

Завантажити презентацію(2 слайди)

13 коментарів:

 1. Молодець, ми надихаємось ідеями!

  ВідповістиВидалити
 2. Лесю Михайлівно,ви дуже креативний та сучасний вчитель!Натхнення вам!Дякуємо за чудові матеріали!)))

  ВідповістиВидалити
 3. Чудеса спрацювали. Кросенс чарівний! дякую щиро. Ви- молодець!

  ВідповістиВидалити
 4. Лесю Михайлівно,з Новорічними святами вас. Творчого натхнення на нові відкриття!Дякую вам за підмогу.

  ВідповістиВидалити
 5. Дякую. Дуже гарний матеріал. Щасти Вам.

  ВідповістиВидалити
 6. Як завжди, неперевершено!

  ВідповістиВидалити
 7. Щиро дякую! Мені дуже подобається!

  ВідповістиВидалити
 8. Щось трішки впала духом. Відкрила вашу роботу - з'явився оптимізм. Дякую за "пігулку"

  ВідповістиВидалити