неділя, 31 березня 2019 р.

Вивчаємо творчість Бернарда Шоу

Картки для вивчення біографії Бернарда ШоуАналізуємо трагікомедію "Пігмаліон"Досліджуємо динамі образу Елізи за допомогою ФБ-профілів


П'єса "Пігмаліон" в запитаннях і відповідях

I варіант
1.Яка особливість п'єс Бернарда Шоу, що вирізняє їхні серед творів інших драматургів?  Відповідь: Детальний коментар автора.
2.Яка п'єса Бернарда Шоу стала візитною карткою драматурга? Відповідь: "Пігмаліон".
3.З яким давньогрецьким міфом перегукується й назва, й зміст п'єси Бернарда Шоу "Пігмаліон"? Відповідь: З міфом про Пігмаліона й Галатею.
4.Яким є фінал п'єси Бернарда Шоу "Пігмаліон"? Відповідь: Відкритим.
5.Хто із персонажів п'єси "Пігмаліон" на початку твору так характеризує Елізу: ".„вон така вульгарна і так чарівливо замурзана!"? Відповідь: Хіґґінс.
6.Що Еліза, зайшовши із пані Пірс до ванної кімнати, називає здоровою мискою, що зроду такої не бачила? Відповідь: Ванну.
7.Яких двох розмовних тем "велено торкатися" Елізі на прийомі у пані Хіґґінс? Відповідь: Погоди та здоров'я.
8.З чого розпочинається "дискусія" Елізи й Хіґґінса у п'ятій дії п'єси? Відповідь: Хіґґінс просить Елізу повернутися.
9.Що найбільше ображає та обурює Елізу в поведінці професора Хіґґінса? Відповідь: Його байдужість.
10.У чому звинувачує Еліза Хіґґінса, які  запитання вона  постійно задає професорові? Відповідь: Куди їй податися? Що робити?
11.Яке авторське визначення жанру твору "Пігмаліон"? Відповідь: "Роман у п'яти діях", "Поема у п'яти діях".
12.Еліза в "дискусії" із Хіґґінсом погрожує професорові, що піде вчителювати. Чого, за її висловом, вона навчатиме? Відповідь: Фонетики.
II варіант
1.Назвіть найоригінальнішу рису п'єс Бернарда Шоу. Відповідь: Насиченість парадоксами.
2.Як Бернард Шоу у передмові до п'єси "Пігмаліон" тлумачив свій задум щодо цого твору? Відповідь: як пропаганду фонетично правильної англійської мови.
3.З ким побився об заклад професор фонетики Генрі Хіґґінс, що за півроку навчить Елізу правильної англійської вимови та манер? 3 полковником Пікерінґом.
4.Як Еліза Дулітл пояснює Хіґґінсу, Пікерінґу й пані Пірс своє бажання брати уроки у професора? Відповідь: Еліза хоче бути продавщицею у магазині.
5.Хто із дійових осіб п'єси "Пігмаліон" ставить такі запитання професору Хіґґінсу: "Я мушу знати, на яких умовах ця дівчина тут залишається. Ви маєте намір щось їй платити? А що із нею буде по закінченню навчання?" Відповідь: Пані Пірс.
6.Чому пані Хіґґінс, матір Генрі, не хоче, щоб син бував у неї в прийомні дні? Відповідь: "Через жахливу поведінку син ".
7.Куди тікає Еліза, ображена байдужістю й грубістю професора Хіґґінса? Відповідь: До матері професора, пані Хіґґінс.
8.Що Еліза говорить про себе, дискутуючи із Хіґґінсом? У чому вона бачить сенс свого життя? Відповідь: "Я теж людина, а  не бруд під вашими ногами". У тому, щоб її поважали, любили.
9.До якого висновку дійшов Альфред Дулітл щодо сутності буржуазної моралі? Відповідь: "Жити не задля себе, а для інших".
10.За якої умови батькові Елізи, сміттяреві Альфреду Дулітлу, американський мільйонер призначив три тисячі річного прибутку?  Відповідь: За умови, що Дулітл читатиме лекції з моральних реформ.
11.Чому пані Хіґґінс говорить, що її син, професор, не вміє поводитись у церкві? Відповідь: Він голосно критикує вимову священика.
12.Яка сцена у п'єсі Бернарда Шоу "Пігмаліон" є кульмінаційною? Відповідь: Колі захмелілі джентльмени радіють, що експеримент вдався й забувають про Елізу.


Дорогі учні, сподіваюся, ці матеріали допоможуть вам оцінити багатющий виховний потенціал п'єси. А вам,  шановні колеги, ці матеріали полегшать підготовку до уроків та зроблять їх цікавими та продуктивними.

24 коментарі:

 1. Дуже-дуже гарно,цікаво та сучасно!Дякую!Натхнення Вам, успіхів, чарівної весни!!!

  ВідповістиВидалити
 2. Дякую. Пані Лесю, як скопіювати картки? Щось не вдається

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Натисніть на картинку лівою кнопкою миші, коли завантажиться малюнок - натисніть правою кнопкою і виберіть "зберегти як".

   Видалити
  2. я зберегла, але зазвичай копіюю і роздруковую, а з цим матеріалом не виходить. Дякую.

   Видалити
  3. Напишіть, будь ласка, свою пошту, а я Вам надішлю їх у ПДФ-форматі, це точно роздрукується.

   Видалити
  4. Буду дуже вдячна. melnykl@ukr.net

   Видалити
 3. Дякую!
  Ваші матеріали, як завжди, оригінальні та фахові.

  ВідповістиВидалити
 4. Дякую! Успіхів Вам і натхнення!

  ВідповістиВидалити