середа, 25 листопада 2020 р.

Вчимося характеризувати образ героя

Еволюція образу Хлопчика-зірки

Коли ти маєш 10 хв часу, щоб перебігти з однієї авдиторії в іншу, підготуватися до уроку, записати журнали (паперовий та електронний), то дошка за браком часу буде затерта, але цікава. Це фото не з показового, а зі звичайного уроку, на якому ми вчилися аналізувати літературний образ. На прикладі образу Хлопчика-зірки прослідкували зміни в поведінці і зовнішності, зробили висновки про причини і наслідки таких змін. По черзі діти зачитували цитати із казки Оскара Вайльда, пояснювали їх та прикріплювали на дошці. Спочатку будували із цитат сходинки і рухалися вниз, що символізувало деградацію головного героя, а потім - вверх, бо після покарання спотворенням та усвідомлення провини Хлопчик-зірка почав змінюватися. Розбите серце склеїли пластиром, бо чорне і скам'яніле серце завдяки добрим вчинкам та любові до матері позбулося жорстокості. Також відповідно до змісту підготовлених до уроку цитат, підібрали ілюстрації. І ніби все добре, але моїх учнів дуже розчарував фінал казки. Цікаво, як вони його будуть пояснювати. Підготовлені цитати, малюнки, тестові завдання та поширений план казки із завданнями - беріть до використання, якщо підходить.

Підготовлені цитати можна завантажити тут

Презентація з мініілюстраціями до уроку тут

План казки із завданнями  завантажити  тут

Тест  до казки "Хлопчик-зірка" завантажити тут 

4 коментарі:

 1. Пані Леся, ви геніальна! Дякую за ваш труд!

  ВідповістиВидалити
 2. Дякую за роботу, здоров'я і успіхів...

  ВідповістиВидалити
 3. Супер розробки! Дякую за допомогу у підготовці до уроків! З вашими родзинками уроки найкращі! Натхнення вам і успіхів у роботі!

  ВідповістиВидалити
 4. Пані Лесенько! Щиро вдячна за родзиночку! Як завжди, все геніальне - просто! З Вашого дозволу скористуюся ідеєю, звісно, адаптуючи до своїх п'ятачків. Здоров'я Вам!!!

  ВідповістиВидалити