Сьогодні на уроці

Зроблено в Padlet

Картки з тестовими завданнями. 

Шолом -Алейхем. "Тев'є-молочар". Михайло Булгаков. "Собаче серце"

Роздруковуємо першу сторінку, перевертаємо листок і на зворотньому боці роздруковуємо другу сторінку. Розрізаємо і маємо 2 картки для І та ІІ варіантів
Рей Дуглас Бредбері. Новела "Посмішка"      У хмарці тегів зашифровано біографічні відомості, назви найвідоміших творів та мета творчості Р.Д.Бредбері. Спробуй розшифрувати!!! Подумай, чому ця хмарка відображає нашу планету?
              Головний герой новели Рея Бредбері хлопчик Том опинився в ситуації близької взаємодії з дорослими людьми, але не можна сказати, що він розумів їх повною мірою. Тим не менш, всі дорослі розглядали Тома  в якості одного зі своїх, вони ставилися до нього не те що з розумінням, а навіть з істотною повагою, що реально заслуговує того, щоб про це згадали. В якості прикладу можна навести те, як за хлопчика заступився дорослий чоловік, коли інший дорослий чоловік просто хотів пожартувати над Томом. Все це говорить про те, що цей молодий чоловік дійсно вмів за себе постояти і тим самим викликав прихильність з боку всіх тих, хто його оточує. Що ж до решти, то Том є звичайним хлопчиком, типовою дитиною, яких багато. По-перше, цей хлопчик щирий. Він без будь-якого страху говорить людям те, про що думає. Він не боїться висловлюватися, виражати свою думку, якою б не була реакція тих, хто його в той момент слухає. У ньому практично немає фальші і підлості. Він не намагається комусь нашкодити, а потім приховати це, щоб ніхто раптом не здогадався. Цим Тому викликає велику симпатію. Крім того, можна сказати, що він досить безпосередня людина, яка інтуїтивно діє в рамках дозволеного, але в той же час без оглядки на думку інших людей. Звичайно, варто виділити і те, що цей малий хлопчик не боїться визнавати дійсність. Він бачить світ дорослих по-своєму, він помічає у ньому безліч недоліків і внутрішньої нелогічності.
          Чому ж погляди на світ цього маленького хлопчика так відрізняються від поглядів дорослих? В чому ж полягає гоkовна ідея новели Бредбері "Посмішка"? Яке завдання ставив перед собою письменник, коли писав новелу? Саме ці питання і маємо ми з'ясувати сьогоні на уроці.
         
8 коментарів: