пʼятниця, 6 квітня 2018 р.

Про фідбеки і спілкування з колегами

                    Майстер-клас для колег "Використання інноваційних методів навчання на уроках зар літ" - завжди випробування. Хочеться, щоб і сподівання колег справдилися, і ефективно вибудувати співпрацю під час заняття, і щоб все відбувалося цікаво та з позитивом, в атмосфері довіри і творчості. Саме таким має бути навчання. А головне - хочеться, щоб лекція була продуктивною: слухачі курсів отримали знання, взяли на озброєння комплекс нових для себе методів роботи з дітьми. Сьогодні опрацьовували методи критичного мислення та використання ІКТ на уроках. Треба зазначити, що мені щоразу щастить на аудиторію: слухають з цікавістю в очах, легко йдуть на співпрацю, і весь час щось записують, записують, ще "жаліються", що не встигають. А я спішу, бо хочеться якомога більше інформації опрацювати. Останнім часом на кожній лекції з'ясовується, що серед присутніх є друзі з ФБ - тож відбувається вже не віртуальне, а реальне знайомство. Саме слухачі курсів надихнули на створення групи в ФБ для обміну досвідом "Методичні родзинки уроків зарубіжної літератури". Кажуть, що соцмережі - це біда сучасного суспільства. Категоричне нііі!!! За два з половиною тижні існування групи - 3100 колег. Отож, і соцмережі можна використовувати з користю для самоосвіти. На лекції продемонструвала, якими матеріалами діляться вчителі-практики в групі, відгуками також поділилися колеги, що вже є активними користувачами розміщених у групі матеріалів. Прийшли до висновку - щовечора в групі стільки новітніх та суперових ідей, що не встигаєш їх втілювати на уроках. Тож до завершення лекції - нові запити підтверджено.

І нарешті про фідбек. Фідбек (від англ. - зворотній зв'язок) - використовують як систему  оцінки ефективності роботи учителя. Роздаєте дітям по два стікери різних кольорів. На одному вони пишуть те, що їм було цікаво, на другому - що не сподобалося. Пишуть анонімно, можуть навіть змінити почерк. Для чого це треба? Це можливість для вчителя подивитися на свою роботу очима учнів і зробити самоаналіз ефективності уроку. Тож і ми після майстер-класу практикували цей фідбек. 
          Шановні мої колеги! Щиро вдячна Вам за такі відгуки-фідбеки. Вони надихають надалі працювати творчо, окриляють і вкотре підтверджують, що зарубіжна література - один із найцікавіших та найважливіших уроків, абсолютно без іронії. 
          Щиро бажаю нам усім, щоб фідбеки наших учнів про уроки зарубіжки були такими, які написали сьогодні Ви.
              Дякую за співпрацю, за енергетику довіри і творчості на лекції, за обмін досвідом, за те, що вселяєте надію, що вчительська праця важлива!!! Успіхів у всіх починаннях, миру і злагоди Вашим родинам, дорогі колеги!


Немає коментарів:

Дописати коментар